Sacensības galā, paldies visiem dalībniekiem!

Latvijas Orientēšanās federācijas un SIA “O!Latvija” rīkotās sacensības Riga City Race 9. un 10.septembrī notika Rīgas Centrāltirgū un Čiekurkalnā. Šīs sacensības piedāvāja unikālus un līdz šim orientēšanās sacensībām neizmantotus apvidus, kas ar savu kolorītu priecēja 160 dalībniekus.
Piektdienas vakarā, pēc Rīgas Centrāltirgus slēgšanas apmeklētājiem, to sāka apdzīvot orientieristi, kas straujā solī meklēja īsāko ceļu starp dažāda izmēra tirgus būdiņām, nojumēm un paviljoniem. Lielisku iespaidu sacensību norisē sniedz šis video:


Spēcīgākajās grupās uzvarēja Artūrs Pauliņš (OK Azimuts-SmBJSS) un Elizabete Blūmentāle (Ozons/RSP).


Artūrs Pauliņš uzsvēra, ka šo Latvijā tik reto iespēju veikt sprinta distanci izmantojis kā gatavošanos septembra beigās gaidāmajām starptautiskajām sacensībām Euromeeting:
Riga City Race kalpoja kā labs treniņš gatavojoties Euromeeting sprintam, ko esmu uzstādījis par galvenos startu rudens sākuma posmā un tieši pēc Pasaules Čempionāta, kur tomēr nepaspēju “iekāpt” labākajā formā. Laika posmā pēc PČ neesmu atslābis ar treniņiem un nopietni gatavojos Cēsīs paradīt savu labāko sniegumu un varbūt pacelt sevi jaunā līmenī. Paldies RCR par lielisko treniņu – viss bija lieliski noorganizēts, lieliska distance, laba atmosfēra. Liels paldies!”

Nakts sprinta kartes:

M21-1

M21-2

W21-1

W21-2


Nākamajā dienā orientieristi pulcējās Jāņa Poruka vidusskolas pagalmā, lai dotos pagarinātajās sprinta distancēs Čiekurkalnā. Šīs ir vienīgās sacensības Latvijā, kurās ir šāds formāts.
Saulainās Čiekurkalna ielas un pagalmi nebija ne tik eksotiskas un arī orientēšanās ziņā ne tik sarežģītas kā iepriekšējā vakarā pieredzētais, taču atslābumam nebija pamata.
Vīriešu elitē ātrākais izrādījās Endijs Titomers (OK Alnis-JNSC), kurš par pāris sekundēm apsteidza Andri Jubeli (Mežamalas/Madona), liekot viņam samierināties ar otro vietu abās sacensību dienās. Elizabete Blūmentāle bija konkurentēm neaizsniedzama arī šajā distancē un abas dienas otrajā vietā ierindojās Elīna Kārkliņa (Mežmalas/Madona).

Elizabete Blūmentāle izbaudīja sacensības: “Šis vienozīmīgi ir viens no šī gada labākajiem mačiem! Ne katru dienu ir dota iespēja skriet pašā Rīgas Centrāltirgū un turklāt vēl naktī. Visticamāk, parastas dienas vakarā es tur nenonāktu, bet šis bija kaut kas episks. Nekļūdīties bija pagrūti. Arī Čiekurkalnā, kur esmu dzīvojusi kopš sevi atceros, un zinu gandrīz visu no galvas, bez sīkām kļūdām neiztiku, tāpēc priecājos, ka izdevās uzvarēt abas dienas. Žēl, ka atsaucība nebija tā lielākā, noteikti būtu bijis vērts atbraukt arī no otra Latvijas gala!”

Endijs Titomers:
Riga City Race bija svarīgas sacensības, jo Latvijā sprinta  orientēšanās sacensības ir ļoti maz, tāpēc nevar laist garām iespēju orientēties unikālos apvidos un unikālā sacensību formātā, jo Latvijā citur netiek rīkota vidējā sprinta distance! Nakts sprintā viena ļoti liela kļūda (30 sekundes) liedza ieskriet labāko trijniekā, kā arī bija vairākas citas mazākas kļūdas, tāpēc ar savu skrējienu nevaru būt apmierināts.
Arī Čiekurkalnā pieļāvu ļoti daudz kļūdas jau sākuma daļā un jau pēc distancē pavadītām septiņām minūtēm, Andrim Jubelim zaudēju 50 sekundes. Diemžēl orientēšanās plūdumu mazliet pabojāja atzīmēšanās problēmas, jo dažreiz pie kontrolpunktiem nācās uzgaidīt! Priecājos, ka spēju noskriet distances otro daļu ar labu orientēšanās ritmu un šim brīdim labā ātrumā, tādējādi pašās beigās izraujot uzvaru! Šis bija labs tests pirms gaidāmā Euromeeting, un domāju, ka nākamgad arī noteikti piedalīšos šajā pasākumā!

Čiekurkalna vidējās distances kartes:

M21

W21

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *